Produkcje filmowe

Zdalna forma rozwojowa, dzięki której w szybki i prosty sposób przyswoisz niezbędną wiedzę.

Seriale edukacyjne

Serial edukacyjny to jedna ze zdalnych form rozwojowych łącząca niezbędną wiedzę i know-how z talentem trenerów w obszarze przekazywania wiedzy oraz ich umiejętności aktorskich. Skuteczność formy bazuje na jej prostocie i elemencie rozrywki. Seriale edukacyjne są przygotowywane przez profesjonalną ekipę filmową, nagrywane w studio, a udział w nich poza trenerami biorą również profesjonalni aktorzy. W efekcie organizacja otrzymuje gotowy materiał, który może wykorzystywać do wdrożeń pracowników, podnoszenia ich wiedzy i kwalifikacji, ale także budowania marki własnej.

Dlaczego warto poznać i stosować tę metodę?
Po pierwsze dlatego, że seriale są wciągające i angażują uwagę widza (wykorzystują znany i lubiany format rozrywkowy), dzięki czemu lepiej przyswaja on wiedzę.
Po drugie przyswajanie wiedzy płynącej z krótkich, ale merytorycznych odcinków opartych na praktycznych przykładach, odgrywanych często w formie scenek, jest bardzo szybkie i efektywne.
Po trzecie możliwe jest przygotowanie serialu niemal na każdy temat, z którym ma zapoznać się odbiorca.
https://nm.wistia.com/medias/fulj8pi6lz?wvideo=fulj8pi6lz
https://nm.wistia.com/medias/ps1cygst6t?wvideo=ps1cygst6t

Co daje serial edukacyjny?

  • Zaangażowanie uczestników – wykorzystanie nawyków przeniesionych z popularnych platform streamingowych
  • Cykliczność i rytm edukowania pracowników – poprzez dostarczanie krótkich dawek edukacyjnych w atrakcyjnym formacie w określonych odstępach czasu
  • Szybkość i sprawność wdrożenia – nowych kompetencji i wiedzy dzięki błyskawicznemu „odpaleniu” serialu i szybkiemu zbudowaniu „zasięgu”
  • Elastyczność i dopasowanie contentu – realizacja kolejnych odcinków i „sezonów” dopasowanych do preferencji „widzów” i celów organizacji
  • Popularyzowanie kultury rozwoju i uczenia się  – wprowadzanie nowych kompetencji w organizacji
  • Uniwersalność formy – od szkoleń kompetencyjnych (np. techniki zarządzania) po szkolenia wiedzowe i produktowe

Jak wygląda proces tworzenia serialu edukacyjnego?

  1. Ustalenie celu cyklu filmów, jaki chce osiągnąć organizacja
  2. Przygotowanie listy tematów wszystkich odcinków i wyceny
  3. Przygotowanie scenariuszy do każdego z odcinków i ich akceptacja
  4. Wprowadzenie ewentualnych zmian
  5. Nagranie pilota i początkowych odcinków serii
  6. Pokaz premierowy
  7. Udostępnienie wszystkich nagrań
  8. Zaplanowanie contentu kolejnych odcinków i nagranie ”drugiego sezonu”

Filmy szkoleniowe

Video Szkolenie

Atrakcyjna alternatywa dla szkoleń stacjonarnych

Video szkolenie to audiowizualna forma edukacyjna, która stanowi atrakcyjną alternatywę dla szkoleń stacjonarnych.
To 20-30 minutowe szkolenie, które w skondensowanej formie – uzupełnionej o materiały szkoleniowe – przedstawia odbiorcom esencję z danego zakresu tematycznego. Video szkolenie utrzymane jest w konwencji stylistycznej wybranej przez klienta. Jego forma pozwala na wyjście z sali szkoleniowej i realizację nagrania w miejscu dopasowanym do tematyki (np. na łonie natury w przypadku video szkolenia dotyczącego zarządzania energią).

W video szkoleniu zastosowane są zróżnicowane metody podtrzymujące uwagę uczestników i zwiększające atrakcyjność przekazu, takie jak:  

  • case study
  • symulacje
  • odwołania do wyników ankiety online
  • przykłady badań i statystyk ze świata biznesu
  • quizy i testy wiedzy
  • prezentacje, fragmenty filmów

Demo video szkolenia:

https://nm.wistia.com/medias/oopseydew7

Krótkie formy filmowe

To 2-3 minutowe materiały zawierające zapowiedź bądź podsumowanie danego wydarzenia szkoleniowego. Wyróżniamy wśród nich:

  • video zaproszenie
  • teaser
  • film promocyjny
  • zaproszenie na kick-off

Krótkie formy filmowe mają na celu wzbudzenie zainteresowania odbiorcy. Zazwyczaj są to kilkuminutowe produkcje, w których w atrakcyjny sposób przedstawiamy najważniejsze punkty zapowiadanych treści. Może być to video zaproszenie, które jest wstępem do pełnego szkolenia. W tej krótkiej formie występują często nasi trenerzy – po to, aby uczestnicy wydarzenia mogli wcześniej się z nimi zapoznać. Tworzymy także teasery, czyli krótkie zwiastuny zapowiadające np. seriale edukacyjne. Inną krótką formą filmową jest też zaproszenie na kick-off projektu. Do udziału zapraszamy najczęściej naszych klientów – dzięki temu zachęcamy uczestników do wzięcia udziału w danym wydarzeniu. Krótkie formy filmowe to okazja do tego, aby w pigułce przekazać odbiorcom najważniejsze informacje. Nagrania video różnicujemy animowanymi planszami i grafikami dla zwiększenia dynamizmu przekazu. 

Filmy instruktażowe i video tutoriale

Filmy instruktażowe

Filmy instruktażowe to produkcje filmowe, których celem jest przekazanie odbiorcy jak największej ilości skondensowanej, ale zrozumiałej i łatwo przyswajalnej wiedzy. Mogą dotyczyć wielu dziedzin:

  • motoryzacji (np. informacje na temat tego jak użytkować dany model samochodu)
  • kompetencji miękkich (np. wskazówki dotyczące sposobów radzenia sobie z obiekcjami klienta)
  • dokumentów (np. instrukcje dotyczące prawidłowego uzupełniania różnych dokumentów – przykładem może być polisa ubezpieczeniowa)

Filmy instruktażowe są atrakcyjną formą filmową, ponieważ za ich pomocą można przekazać największą ilość wiedzy. Pozwalają na efektywny instruktaż, wykorzystuje się w nich ujęcia pokazujące jak dokładnie wykonać daną czynność (zwłaszcza w filmach o tematyce motoryzacyjnej). Ponadto filmy instruktażowe są wykorzystywane w e-learningach, dzięki czemu odbiorca może zobaczyć jak powinna wyglądać modelowa scena (np. podczas spotkania z klientem),
a czego lepiej unikać. W filmach do e-learningów występują często profesjonalni aktorzy, co wpływa na jakość prezentowanych materiałów. Taka forma filmowa pozwala też pokazać odbiorcy jak powinien uzupełnić polisę ubezpieczeniową, co często może wydawać się skomplikowane. Jednak dzięki filmom instruktażowym, gdzie krok
po kroku jest opisana każda czynność, wypełnienie dokumentów staje się prostsze i bardziej zrozumiałe.

Video tutoriale

Video tutoriale to popularna forma przekazywania wiedzy, często wykorzystywana w internetowych poradnikach.
Ich forma obejmuje widok ekranu, na którym prowadzący przechodzi kolejne etapy danego działania, w tle słychać też głos prowadzącego, co zdecydowanie ułatwia wykonywanie zadania. Dzięki takiemu przedstawieniu informacji, odbiorca ma wrażenie uczestniczenia w szkoleniu – razem z prowadzącym, który tłumaczy każde działanie.