PO CO KOMU CIĄGŁY ROZWÓJ?

Gdy byłam mała, ciągle słyszałam od taty, że lekarz to zawód, w którym ciągle trzeba się rozwijać i uczyć czegoś nowego. Bo świat medycyny idzie do przodu i lekarz, który się nie rozwija, nie jest w stanie rzetelnie leczyć ludzi. Wtedy w 100% w to wierzyłam. W to, że tylko w pracy lekarza trzeba się ciągle rozwijać. Ale to przecież nieprawda i dobrze o tym wiesz.

Bez względu na to czy masz własną firmę, czy też dopiero o takiej myślisz, czy dopiero zaczynasz swoją pracę zawodową, czy też już od lat jesteś pracownikiem korporacji, to ciągły rozwój decyduje o tym, że wciąż jesteś na fali, że masz możliwości i że idziesz do przodu. Bo gdy przestajesz iść do przodu to wcale się nie zatrzymujesz, lecz tak naprawdę zaczynasz się cofać.

Po co Ci więc ciągły rozwój? By móc robić to, co robisz.

Jeszcze kilka lat temu stworzenie własnej strony internetowej było nie lada wyczynem i tylko wybrańcy mieli taką możliwość. Dzisiaj cała wiedza, która jest do tego potrzebne jest dostępna za darmo w internecie i zrobienie własnej strony www, naprawdę nie jest niczym trudnym. To, co Cię wyróżnia i w czym dzisiaj tylko Ty jesteś specjalistą, jutro będzie wiedzą powszechną. Zadbaj więc o to, by być ciągle krok do przodu.

By opuszczać swoją strefę komfortu

Osoby, które odnoszą sukces (jakkolwiek byśmy go nie zdefiniowali) to te, które ciągle wychodzą poza strefę komfortu i szukają dla siebie nowych możliwości i nowych okazji. To wcale nie oznacza pięcie się po drabinie ścieżki kariery i zdobywanie coraz to nowych tytułów. To oznacza próbowanie nowości, sprawdzanie swoich możliwości i szukanie swojego miejsca na świecie.

By mieć zdrowsze i lepsze życie

Osoby aktywne umysłowo żyją dłużej, ciekawiej i lepiej niż te, które osiadają na laurach. Pewnie teraz nie myślisz o swojej emeryturze oraz tym, co się będzie działo za kilkadziesiąt lat. A może to błąd? Może właśnie już teraz warto robić codziennie jedną rzecz, która Ci zapewni choć odrobinę lepszą przyszłość?

By polepszyć kontakty z ludźmi

To jest akurat bardzo intuicyjnie przez nas wyczuwane. Lepiej i łatwiej nawiązuje nam się kontakty z ludźmi, którzy mają szerszą wiedzę i interesują się tym światem nieco bardziej od innych. Ludzi przyciąga czyjaś pasja i zainteresowanie w danym temacie, nawet jeśli sami nie mają o tym pojęcia!

By czuć się lepiej

Jest taka teoria, która mówi, że nie ma ludzi altruistów, że nawet jeśli ktoś pomaga drugiemu człowiekowi tylko i wyłączne z dobroci serca to ma z tego poczucie zadowolenia i satysfakcji i właśnie dlatego to robi. Nie ma co ukrywać, że rozwijając się, ucząc się nowych rzeczy i poszerzając swoje możliwości, jesteśmy z siebie zadowoleni i czujemy się coraz lepiej.

A Ty po co się rozwijasz?

;