Platforma szkoleniowa

Platformy szkoleniowe są doskonałą formą uzupełnienia tradycyjnych form nauczania. Stanowią rzeczywiste ułatwienie toku nauki zarówno dla firm szkoleniowych, jak i pracowników działu HR, ale przede wszystkim dla samych jej użytkowników.

Platforma szkoleniowa Erasmus powstała w ramach projektu partnerskiego pt. „The future of learning” programu Erasmus+ na rzecz edukacji osób dorosłych. Projekt ten został wspólnie zainicjonowany oraz opracowany przez Nowe Motywacje z Polski, UK Butterflies z Wielkiej Brytanii oraz Institut INPRO z Czech. Celem projektu było opracowanie nowych narzędzi służących do rozwoju kompetencji ludzi dorosłych.

Platforma edukacyjna służy do prezentowania multimedialnych treści, sprawdzania wiedzy w postaci testów i quizów, zamieszczania dla uczestników zadań wdrożeniowych, kursów e-learningowych, a także zbierania opinii i ewaluacji szkoleń. Jest to miejsce integrujące wiedzę o dotychczasowych, bieżących i planowanych działaniach w projekcie. Wyróżnia ją intuicyjny interfejs i łatwość obsługi, czyli cechy często decydujące o tym, czy użytkownik będzie korzystał z narzędzia. Ponadto, uczestnicy mogą zapisywać się sami na wydarzenia online, takich jak webinaria lub teleklasy, dzięki czemu trenerzy na bieżąco są informowani o frekwencji na tego typu spotkaniach.

Dzięki platformie, trenerzy mogą w jednym miejscu dzielić się informacjami z uczestnikami szkoleń, a Ci z kolei mają narzędzie, w którym znajdą wszystkie potrzebne informacje dotyczące kursu. Platforma umożliwia także odpowiedź na pytanie otwarte w formie komentarza, który jest widoczny tylko dla trenera.

Pracownicy działu kadr także wykorzystują platformę, a dokładniej – dane, które zawiera: statystyki i oceny przebytych szkoleń. Informacje te są dostępne zarówno na panelu jak i możliwe do pobrania w formie dokumentu PDF. Dzięki temu HR-owcy mogą monitorować poziom zadowolenia pracowników i reagować na ich uwagi. Platforma szkoleniowa to zatem zintegrowana przestrzeń gromadząca informacje i wiedzę istotną dla całego projektu szkoleniowego.

Podsumowując, główne zalety platformy Eramsus to:

  • Prosty i przejrzysty interfejs.
  • Harmonogram projektu (oś czasu).
  • Zapisy na warsztaty/webinaria/teleklasy on-line.
  • Etapy, zadania, materiały pojawiające się w określonym czasie zapewniając stałe, regularne zaangażowanie pracowników.
  • Różnorodne pomoce naukowe takie jak filmy instruktażowe, artykuły, streszczenia.
  • Możliwość pobierania materiałów szkoleniowych oraz pigułek wiedzy.
  • Możliwość odpowiadania na pytania otwarte w komentarzu.
  • Ankiety poszkoleniowe.
  • Notatki biograficzne i zdjęcia trenerów przy każdym wydarzeniu.

Zobacz również