Integrated Learning czyli nowy – rewolucyjny – wymiar szkoleń pracowników

Rynek szkoleniowy musi być czujny – zmienia się świat i ludzie, a szczególnie ich sposób przyswajania wiedzy. Szkolenia, aby były efektywne, muszą uwzględniać dokonujące się stale zmiany i być dostosowane do aktualnych warunków i wyzwań. Odpowiedzią na współczesne potrzeby związane ze zdobywaniem wiedzy i umiejętności są nowoczesne programy edukacyjne oparte o metodę Integrated Learning. Przygotowaliśmy szczegółowe opracowanie, które kompleksowo opisuje tę nowatorską metodę.
Integrated Learning jest prawdziwą rewolucja na rynku szkoleń w Polsce ponieważ całkowicie zmienia priorytety w myśleniu o budowaniu kompetencji pracowników. Główny nacisk, który dotychczas kładziono na procesy rozwojowe odbywające się w „sali szkoleniowej” zostaje przeniesiony bezpośrednio do miejsca pracy uczestników szkolenia. Dzięki temu pracownicy mają szansę na nieustanną, praktyczną konfrontację zdobywanej wiedzy w swoim codziennym środowisku zawodowym.
Im dłuższa edukacja, tym lepsza
Szkolenia prowadzone metodą Integrated Learning są wieloetapowymi i rozciągniętymi w czasie procesami, dzięki którym nadmiar nowych informacji nie jest przytłaczający dla uczestników. Integrated Learning pozwala na projektowanie indywidualnego programu szkoleniowego z doborem spersonalizowanych technik. Zabieg ten umożliwia z kolei ciągłą ewaluację stosowanych rozwiązań oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologicznie narzędzi. W efekcie otrzymujemy szkolenia, które maksymalnie angażują uczestników a pracodawcom dają pewność, że przekazywana wiedza znajduje realne zastosowanie w codziennych obowiązkach zawodowych zatrudnionych.
Pigułka wiedzy
Coraz większa popularność Integrated Learning wynikająca bezpośrednio z jej wysokiej skuteczności nie idzie jednak w parze z merytoryczną bibliografią przybliżającą poszczególne aspekty tej metody. Dlatego też eksperci z Grupy Nowy Motywacje opracowali White Paper „Integrated Learning. Ewolucja, rewolucja czy kontratak na otaczającą rzeczywistość?” będący pierwszym na polskim rynku, bezpłatne kompendium wiedzy o tej nowatorskiej metodzie.
W opracowaniu znajdują się szczegółowe informacje o tym, jak efektywnie integrować cały proces szkoleniowy w oparciu o dotychczasowe doświadczenia pracownika w jego środowisku pracy. Zachęcamy do pobrania White Papera i zapoznanie się z metodą Integrated Learning jako odpowiedzią na współczesne potrzeby edukacyjne, wymuszające dostosowanie procesu uczenia do zmian zachodzących w życiu osobistym i zawodowym.
Cały dokument można pobrać tutaj: Integrated Learning – raport

;